Установка сонячних колекторів для системи гарячого водопостачання ПАТ «Криммолоко»

 25 Квітня, 2024

У  2011 році, керівництво підприємства прийняло рішення провести комплекс енергозберігаючих заходів, одним з яких буде встановлення сонячних колекторів на плоскому даху виробничого цеху для забезпечення гарячою водою на технологічні потреби.

ПАТ «Криммолоко» є провідним виробником молочних продуктів в АР Крим. Технологія виробництва молочних продуктів і санітарно-гігієнічні норми вимагають проведення постійних промивок устаткування і миття приміщень. Це призводить до значних витрат гарячої води і, як наслідок, природного газу.

Не є таємницею, що Крим є одним з найпривабливіших регіонів України для впровадження технологій використання сонячної енергії.

Для реалізації  заходів з енергоефективності ПАТ «Криммолоко» взяло участь у Проекті GEF/UNIDO у рамках якого привернуло грантові кошти у розмірі 300000 USD для встановлення сонячних колекторів.

У рамках реалізації заходу, планується встановити комплекс сонячних колекторів компанії SOLID (Австрія), накопичувальні ємності об’ємом 100 куб. м., систему теплообмінників, що виключають можливість забруднення молокопродуктів, а також систему автоматики і регулювання.

Даний захід дозволить ПАТ «Криммолоко» замістити в середньому по року до 60% гарячої води, що на сьогодні підігрівається газовими котлами. Причому в літній час, сонячні колектори дозволять повністю виключити підігрів води на котельні.

Використання енергії сонця в цьому проекті дозволить заощадити близько 140 тис. куб м природного газу щорічно.

Залишити відповідь

Next Post

Установка турбогенератора потужністю 315 кВт на підприємстві з виробництва паперу ПП «Кримбумага»

Вт Бер 27 , 2012
Керівництво підприємства прийняло рішення в рамках реконструкції підприємства та удосконалення технологій виробництва паперу та картону провести установку двох котлоагрегатів ДЕ-16-14 з пароперегрівачами та турбогенератора потужністю 315 кВт. Для цього підприємство взяло участь у Проекті GEF/UNIDO у рамках якого отримало грант на виконання робіт у розмірі 300000 USD.