Дієві шляхи стимулювання промислових підприємств до енергоефективності

 23 Травня, 2024

Політику та конкретні шляхи підвищення енергоефективності у промисловості обговорили учасники Ninth International Forum on Energy for Sustainable Development, організованого під егідою Європейської економічної комісії ООН 

За прогнозами експертів European Bank for Reconstruction and Development, виробництво електроенергії у світі зросте удвічі до 2060 року. При цьому буде спостерігатися тенденція до зменшення використання викопного палива у структурі виробництва електроенергії.

Тому енергоефективність у промисловості для багатьох країн, у т.ч. України, – невід’ємна складова розвитку економіки.

На сьогодні в Україні промисловість – один з найбільш енергоємних секторів. На нього припадає:

– близько 30% всього енергоспоживання;

– 36% викидів СО2.

“Для зменшення енергоємності промисловості Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Українсько-данським енергетичним центром розробило механізм державної підтримки підприємств у реалізації заходів із підвищення енергоефективності та скорочення викидів парникових газів”, – повідомив під час виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

“Механізм схожий на вже популярну програму «теплих кредитів». За нашою концепцією підприємство зможе взяти у банку кредит на реалізацію енергоефективних заходів та «зелених» проектів. Після їх впровадження передбачається надання підприємству компенсації частини суми кредиту від держави”, – наголосив пан Савчук.

Впровадження цього механізму дозволить:

– стимулювати підприємства до оптимізації енергоспоживання та використання відновлюваних джерел енергії;

– зменшити викиди CO2;

– створити додаткові високотехнологічні робочі місця;

– підвищити конкурентоздатність вітчизняної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринку.

Залишити відповідь

Next Post

Як Мінфін за допомогою екологічного податку збільшує надходження до Держбюджету

Чт Лис 29 , 2018
В Україні суттєво зростає екологічний податок, зокрема податок на викиди буде збільшено у 24 рази – з 41 копійки за тонну до 10 гривень.