За підтримки проекту USAID у Хмельницькому розроблено і прийнято План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2025 року.
Установка з дегазації, яка видобуває звалищний газ і переробляє його в електроенергію та багато інших енергоефективних проектів дозволять Хмельницькому не тільки скоротити свої витирати на енергоресурси, а й активно використовувати альтернативні джерела енергії та значно зменшити обсяг викидів вуглекислого газу в атмосферу. Крім того, зекономлені кошти місто зможе направити на рекультивацію міського полігону твердих побутових відходів.
Хмельницьктеплокомуненерго за час своєї роботи:
- замінило понад 30 кілометів застарілих теплових мереж в місті, з яких 10,5 кілометрів – за два останні роки;
- встановило твердопаливні котли і геліоколектори на місцевих котельнях та ЦТП;
- здійснило одну з наймасштабніших реконструкцій всіх великих котелень підприємств;
- шість років поспіль – це краще підприємство теплоенергетики України.
З метою економії природного газу за рахунок заміщення його твердим паливом у 2014 році в котельнях та ЦТП підприємства було змонтовано п’ять твердопаливних котелень з дев’ятьма твердопаливними котлами загальною тепловою потужністю 8,01 МВт.
У 2015 році підприємство встановило ще два твердопаливні котли потужністю 0,950 МВт, чотири котли потужністю один МВт та два котли потужністю 1,5 МВт. У 2017 році виконана реконструкція котельні по вулиці Трембовецької із встановленням двох твердопаливних додаткових котлів.
Таким чином на підприємстві функціонує дев’ять котелень з 19 котлами загальною тепловою потужністю 16, 79 МВт, що працюють на альтернативних видах палива (дерев’яна тріска, пелети тощо). Очікувана економія природного газу становить близько 6,5 мільйоків кубометрів на рік. З моменту впровадження, станом на 1 січня 2018 року, твердопаливними котлами вироблено 51,5 тисяч Гкал теплової енергії.
Котельня за адресою вулиця Майборського була запущена в роботу 10 берзня 2015 року. Обсяг залучених інвестицій з місцевого бюджету становить 979 тисяч гривень. В котельні встановлено два вітчизняні біопаливні котли, які працюють на трісці. Потужність котельні складає 1,634 Гкал/год, що дозволяє місту економити 1 825, 5 тисяч кубометрів на рік та опалювати прилеглі бюджетні установи та житлові будинки.
Джерело: журнал «Екологія підприємства»