Рекуперації теплової енергії – «Концерн Хлібпром»

 23 Травня, 2024

ПАТ «Концерн Хлібпром» є одним з провідних виробників хлібобулочних виробів в Україні. Підприємство постійно вдосконалюється і приділяє багато уваги економії енергоресурсів.

Так за останній час підприємство виробило:

  • часткову заміну газових пальників на енергоефективні;
  • заміну поршневих компресорів на гвинтові;
  • встановлення системи компенсації реактивної потужності;
  • теплоізоляцію труб пари і гарячої води;
  • встановлення системи рекуперації теплової енергії відхідних газів хлібопекарських печей.

Реалізація цього комплексу заходів дозволило підприємству знизити енергоспоживання на 40%.

Однак, частина потенціалу енергозбереження залишилося нереалізованою. Зокрема, чотири хлібопекарських печі все ще не мали систем рекуперації. З метою продовження вдосконалення виробництва ПАТ «Концерн Хлібпром» взяло участь у Проекті GEF/UNIDO у рамках якого привернуло грантові кошти у розмірі 160000 USD для встановлення систем рекуперації на чотири печі.

Система рекуперації розрахована на виробництво пари низького тиску (0,45 бар) і гарячої води на технологічні потреби. У систему входить два теплообмінника і система автоматики. Автоматика контролює роботу системи рекуперації для того, щоб внутрішнє середовище в печі залишалося незмінною і система рекуперації не впливала на роботу печі при мінливих зовнішніх умовах.

Виробництво, монтаж і налагоджувальні роботи виконуються компанією ТОВ «Теплоенергоресурс», (Україна).

Очікувана економія природного газу складе 170 тис. куб. м на рік. Щорічна економія коштів складе 100000 USD. Термін окупності – 1,6 року.

Джерело: www.reee.org.ua

Залишити відповідь

Next Post

Сонячні колектори на ТОВ “Павлівський пивзавод”

Ср Бер 27 , 2019
Проект модернізації пивоварного заводу охоплює загальну модернізацію котельного обладнання, включаючи установку системи сонячних теплових колекторів, теплоізоляцію будівлі, модернізацію пивоварного комплексу, миючих систем, обладнання для розливу та перевести застарілий енергозатратний охолоджувальний комплекс, що працює на аміаку на сучасний.