Енергоефективність – найслабша сторона всіх проектів, які проходять будівельну експертизу

 25 Квітня, 2024 3

“Енергоефективність – одна з основних вимог, які сьогодні пред’являються до нових об’єктів. У той же час це найслабша сторона всіх проектів, їх експертам доводиться відправляти на доопрацювання”, – заявив Віктор Лещинський, віце-президент АБУ на форумі “Мережа енергоефективності виробників будматеріалів”.

Форум проходить в Києві, його партнер – німецька агенція GIZ, яке при підтримці Федерального уряду Німеччини, створює Мережу енергоефективності в Україні.

Нещодавно саме GIZ влаштувала стажування на німецьких підприємствах українським виробникам будматеріалів. Адже енергоефективність будматеріалів – це скорочення левової частки витрат на тепло.

“У світовому тренді будинки, які або зберігають, або самі виробляють енергію. А для України ж це нині – фантастика”, – зазначив Віктор Лещинський.

На проекти, спільно профінансовані Урядом і підприємецями, за 3 місяці нинішнього року вже використано 430 млн грн саме на енергозбереження.

Про це на форумі розповів Сергій Савчук, Голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження в Україні. Але на рік потрібно не менше 2 млрд гривень для розвитку цього стратегічно важливого направленія, нині ж заплановано півтора лише мільярди.

Іван Салій, президент Всеукраїнського союзу виробників будматеріалів, заявив про те, що в Україні зараз працює дві мережі з енергозбереження – у пекарів і переробників молока. Тепер має з’явитися і третя – у виробників будматеріалів.

Джерело: ua.interfax.com.ua

3 thoughts on “Енергоефективність – найслабша сторона всіх проектів, які проходять будівельну експертизу

  1. Мне посчастливилось стать участником семинара в Киеве. Это, пожалуй, одно из немногих мероприятий в строительной сфере, которое действительно результативное. Детальное описание модернизации, энергосберегающие системы, способы привлечения инвесторов – масса новой и полезной информации было озвучено. Хотелось бы, чтобы такие семинары чаще проводились, и для более широких масс. Спасибо за ваш труд и стремление вывести строительную область Украины на новый уровень.

  2. НЭБАУ – очень влиятельна компания в Украине, которая регулярно проводит семинары и конференции. При этом они всегда уделяют особое внимание вопросу энергоэффективности зданий и сооружений. Они предлагают конкретные действия, планы и способы развития этой области, разрабатываю новые объекты, и предъявляют высокие требования к ним. Очень обидно, что вкладывая столько труда и усилий с их стороны, мы так медленно движемся вперед.

Залишити відповідь

Next Post

На українському заводі провели перший енергоаудит

Сб Тра 11 , 2019
На Івано-Франківському локомотиворемонтному заводі провели енергоаудит за міжнародним стандартом ISO 50002 за ініціативи GIZ.