Зростання економіки і рівень викидів СО2 не пов’язані

 3 Серпня, 2021

Міжвідомча комісія із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату затвердила проект Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2017 рр. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Аналіз Національного кадастру вперше демонструє зниження викидів парникових газів при зростанні показників внутрішнього валового продукту (ВВП).

«Починаючи із базового 90-го року ріст чи зменшення СО2 були в прямій привязці до росту чи падіння економіки. Тобто можемо говорити про такий довгоочікуваний декаплінг. Це відбувається через ряд причин, зокрема,  завдяки зменшенню споживання викопного палива» – пояснив Міністр екології та природних ресурсів.

При цьому згідно із даними Національного кадастру найбільше викидів парникових газів все ще залишається у енергетичному секторі, сільському господарстві та секторах відходів і їх переробки та транспортної інфраструктури.

«Ми маємо розуміти вже зараз, що перехід  до моделі низьковуглецевого розвитку для України у майбутньому  є безальтернативним. Уряд це розуміє і саме з цією метою наприкінці 2018 року  було ухвалено Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Документ ухвалено на виконання Паризької кліматичної угоди. Він якраз передбачає зменшення  обсягу викидів парникових газів, відмову від викопного палива і старт інвестування у відновлювальні джерела енергії», – пояснив Остап Семерак.

Цьогорічний Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів найближчим часом Мінприроди передасть до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Нагадаємо, що протягом 2014-2015 рокі  скорочення викидів парникових газів в Україні відбувалося в основному через події на Донбасі й в Криму. При цьому Російська Федерація щороку намагається включити дані про АР Крим у звітність про викиди та абсорбцію парникових газів, і Україна виступає проти цього.

Довідково:  Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів є базою показників щодо викидів і поглиначів парникових газів у всіх секторах промисловості, сільському господарстві, енергетиці, лісовому секторі, секторі відходів та їх переробки, низці інших галузей і щорічно подається країнами до Секретаріату  Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Джерело: https://menr.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Монопрофільні міста Донеччини об’єдналися та створили Платформу сталого розвитку

Вт Тра 21 , 2019
21 травня, у Покровську представники шахтарських міст Донецької області уклали Меморандум про партнерство і створення Платформи сталого розвитку вугільних міст. Документ підписали керівники місцевої влади та громадських організацій Добропілля, Мирнограду, Новогродівки, Покровська, а також Торгово-промислової палати Донецької області. Очікується, що найближчим часом до Меморандуму офіційно приєднаються представники міст Вугледар та […]