Сміттєспалювальний завод у Києві перетворять на повноцінну ТЕЦ

 23 Травня, 2024

Одночасно з інтенсивним технічним переоснащенням на заводі впроваджуються ефективні заходи екологічної безпеки

Сміттєспалювальний завод “Енергія” в Києві – єдиний в Україні. Завдяки модернізації, здійсненій Київенерго в 2013-2017 рр., Завод отримав до свого 30-річного ювілею нове життя. Він працює на повну потужність, став більш енергоефективним і екологічно безпечним. Сьогодні на ньому утилізують 25% твердих побутових відходів (ТПВ) столиці і виробляють теплоенергію для потреб міста.

У планах Київенерго перетворити сміттєспалювальний завод в повноцінну ТЕЦ з використанням альтернативного палива у вигляді твердих побутових відходів. Крім того, реалізація цього проекту направлена на зменшення обсягів споживання природного газу і зменшення газової залежності в умовах дефіциту енергоносіїв.

Починаючи з 2014 р. Київенерго інвестувало в завод “Енергія” майже 75 млн грн.

Реалізація першого етапу програми модернізації заводу була здійснена в 2014-2015 рр. Обсяг інвестицій за цей період склав 40,2 млн грн. Тоді була побудована перемичка між масивом Позняки та “Енергією”, через яку тепло поставляється в столичні тепломережі. У 2017 році завод виробив близько 200 тис. гкал теплоенергії.

На другому етапі (до 2019 р) Київенерго планує завершити капремонти всіх котлоагрегатів і електрофільтрів, впровадити сучасні системи управління виробничим процесом, інвестувавши в розвиток заводу близько 145 млн грн. Завод зможе утилізувати понад 250 тис. т ТПВ в рік і виробляти до 220 тис. гкал тепла.

Одночасно з інтенсивним технічним переоснащенням підприємства, яке за програмою модернізації Київенерго має завершитися в 2021 р. на заводі впроваджуються ефективні заходи екологічної безпеки. Зокрема, проведено повний капремонт 2-х з 4-х електрофільтрів і капремонт котлів з встановленням контролю за викидами забруднюючих речовин. Завдяки капітального ремонту електрофільтрів викиди пилу зменшилися в 2 рази.

А на ваговій, яку в цьому році перебудували і оснастили сучасною автоматикою, ще в 2009 р. впроваджена система радіаційного контролю сміття: кожен вантаж перевіряється на наявність шкідливих для навколишнього середовища речовин. Завдяки модернізації збільшилася і пропускна здатність і якість взаємодії з перевізниками: тепер завод може приймати вантажівки вагою до 80 т розміром 18х3 м, а під час прийому вантажу перевізники користуються ID-картою. Усі абоненти вантажів фіксується камерами відеоспостереження.

Протягом 2018-2021 рр. міська влада планує побудувати на заводі сучасну систему хімічного очищення димових газів вартістю близько 500 млн грн.

Джерело: ukr.segodnya.ua

Залишити відповідь

Next Post

«Авангард» в 4 рази збільшить потужність біогазового заводу на Херсонщині

Пн Лип 1 , 2019
В агрохолдингу «Авангард», який входить до групи компаній Ukrlandfarming, планують за 3-5 років збільшити потужності біогазового заводу на Херсонщині в чотири рази.