У Запоріжжі обговорили шляхи до реалізації «зеленої» модернізації на підприємствах

 25 Квітня, 2024

29-30 травня в рамках «Еко Форуму», який проходив у місті Запоріжжя відбувся круглий стіл «Зелена» модернізація підприємств – питання бізнесу чи держави?» на якому обговорили шляхи скорочення викидів СО2 промисловими підприємствами.
Ключовими цілями заходу були вирішення питань стійкого розвитку, взаємовигідного співробітництва в галузі забезпечення сприятливого навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів та сприяння впровадженню сучасних чистих технологій в промисловому комплексі.
Екологічні питання у Запоріжжі давно є ключовою проблемою регіону, які негативно впливають як на здоров’я місцевого населення, так і на інвестиційну привабливість міста. Для консолідованого вирішення цих питань круглий стіл відвідали представники промислових підприємств Запоріжжя, фахівці Держенергоефективності, органів місцевої влади та громадськості. Останні в свою чергу наголошували на відсутністі дієвих кроків зі сторони місцевої влади для вирішення проблем пов’язаних з надмірною кількістю викидів парникових газів.

Під час заходу Тамара Буренко, заступник директора Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності, розказала про механізм державної підтримки для впровадження енергоефективних заходів та «зеленої» модернізації на промислових підприємствах. Механізм передбачає компенсацію частини кредиту, яке підприємство може взяти для проведення енергоефективних заходів і покликаний знизити фінансове навантаження на підприємства, які зацікавлені у мінімізації викидів парникових газів, продукованих процесом виробництва.

Цей механізм розроблено Держенергоефективності за підтримки Данського енергетичного агентства в межах спільної роботи Українсько-данського енергетичного центру. Було презентовано також данський досвід роботи схеми добровільних угод і успіхи данських колег із зменшення викидів парникових газів та скорочення споживання викопного палива промисловими підприємствами.

Інтерес до механізму є у великих підприємств, але особливу зацікавленість у виявили представники малі та середні виробники, адже для них державна компенсація на впровадження енергоефективних заходів буде відчутною допомогою. Крім того механізм дасть змогу не тільки долучитись до вирішення екологічної проблеми у регіоні, а й знизити витрати на електроенергію, підвищити продуктивність виробництва та збільшити конкурентоздатність продукції на міжнародній арені.

Також на «Еко Форумі» питання енергоефективності обговорювались із науковцями, громадськими діячами, асоціаціями підприємств та представниками місцевої влади. Неодноразово зазначалось, що напрацювання спільних рішень з питань енергоефективності та охорони навколишнього середовища на рівні територіальної громади, міста, області є пріоритетним шляхом розв’язання екологічних проблем регіону.

Залишити відповідь

Next Post

Україна та Італія розглядають перспективи для спільних проектів із енергоефективності

Пт Чер 14 , 2019
Широкий горизонт інвестиційного партнерства України та Італії – ключова тема двостороннього бізнес-форуму у м. Рим, що відбувся у рамках візиту офіційної делегації України на чолі із Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі.