Україна та Італія розглядають перспективи для спільних проектів із енергоефективності

 23 Травня, 2024

Широкий горизонт інвестиційного партнерства України та Італії – ключова тема двостороннього бізнес-форуму у м. Рим, що відбувся у рамках візиту офіційної делегації України на чолі із Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі.

Зокрема, у секції “Енергетика та енергоефективність” Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із італійським бізнесом та інвесторами обговорили вигідні напрями співпраці, у т. ч.:

– відновлювану енергетику: перспективи реалізації проектів, значну ресурсну базу та останні законодавчі зміни щодо переходу на аукціони в Україні;

– енергоефективність: високий попит на ЕСКО-проекти в українських бюджетних установах та об’єктах органів влади;

– енергетичну утилізацію сміття: можливості для використання понад 10 млн тонн сміття у рік для генерації енергії та плани щодо законодавчого стимулювання цього напряму.

Під час виступу Сергій Савчук також акцентував увагу італійських партнерів на Інвестиційній карті “UAMAP”, де опубліковано понад 100 потенційних “зелених” проектів в Україні на загальну суму фінансування більше 4 млрд євро.

Особливості інвестування в “зелені” проекти в Італії та Україні презентовано представниками міжнародних фінансових установ – ЄБРР та ЄІБ.

“Ми цінуємо можливості залучати кращі технології та інвестиції Італії, де, наприклад, близько 34% електроенергії вже генерується із відновлюваних джерел енергії. У планах Італії – отримати понад 50% “зеленої” електроенергії у 2030 році”, – запевнив італійську сторону Сергій Савчук.

Також в Італії працюють компанії із великим досвідом щодо встановлення об’єктів відновлюваної енергетики, підстанцій “під ключ”, а також виробництва обладнання для біогазових установок, “waste-to-energy plants” тощо (“SAET”, “Ecomembrane”, “Ies biogas”, “Macpresse” та інші).

До речі, цього тижня делегація представників зазначених компаній здійснила візит до України та ознайомилася із діяльністю Держенергоефективності.

“Крім цього, ми вже тісно співпрацюємо із експертами італійського дослідницького центру “EURAC” у рамках нещодавно розпочатого проекту ЄС Twinning щодо стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні”, – нагадав Голова.

За підсумками форуму сторони домовилися посилити партнерство та тісний обмін інформацією із італійською стороною щодо перспективних проектів у вищезазначених сферах.

Джерело: galinfo.com.ua

Залишити відповідь

Next Post

У ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» відбулося підписання інвестиційного контракту

Пн Чер 17 , 2019
У ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» відбулося підписання інвестиційного контракту між «Метінвест Холдинг» та Air Liquide щодо будівництва комплексу повітророзподільної установки.