Понад 15 асоціацій України виступили проти екологічних маніпуляцій та підписали Меморандум про співпрацю

 23 Травня, 2024

Підписання відбулось 12 липня 2019 року під час брифінгу «Екологічні маніпуляції: ціна для України», проведеного за ініціативи Професійної асоціації екологів України в прес-центрі ІА «Українські новини».

Екологічні маніпуляції з політичною або комерційною метою останнім часом стали небезпечним трендом в світі, який, на жаль, охопив і Україну. Це спонукає український бізнес об’єднувати зусилля для протидії таким явищам, коли певні політики або бізнес-конкуренти через створені псевдоекологічні організації закликають закривати ті чи інші перспективні проекти та важливі підприємства, поширюють неперевірену, а часом відверто фейкову інформацію та грають на настроях суспільства. Під час брифінгу було наведено багато яскравих прикладів таких маніпуляцій, що фіксуються в Україні, та окреслено завдання щодо їх запобігання.

Небезпека використання екологічної теми в політичних цілях полягає в тому, що реальні екологічні проблеми, якими потрібно займатися на державному рівні, при цьому замовчуються. З’являється нове явище — екотероризм, який використовує питання екології як інструмент маніпуляцій. Тому важливо всім разом дати відповідь на запитання, чого ми хочемо: справжнього сталого розвитку, енергетичної безпеки і незалежності, екологічно чистого виробництва, потужного прогресу та інвестицій чи лише декларування підтримки розвитку «зеленої» економіки та, насправді, гальмування цього процесу?

На брифінгу був підписаний Меморандум про співпрацю між главами профільних асоціацій для спільної боротьби з екологічними маніпуляціями, які призводять до закриття або відмови від запуску стратегічно важливих для економіки України проектів та блокують надходження іноземних інвестицій в країну.

Сьогодні Асоціація професійних екологів започаткувала прекрасну ініціативу – боротьбу з маніпуляціями на екологічні теми, коли різні псевдо-екоексперти блокують розвиток відновлювальної енергетики. Дякую Людмилі Циганок за правильну ініціативу, з нашої сторони буде повна підтримка вашим починанням!“, – зазначив засновник Центру екологічної безпеки Андрій Цибулько.

Станом на 12 липня Меморандум підписали: ГС «Професійна асоціація екологів України», ГС «Біоенергетична асоціація України», ГС «Асоціація підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами», ГС «Українська вітроенергетична асоціація», ГС «Асоціація сонячної енергетики України», Асоціація виробників цементу України «Укрцемент», Всеукраїнське об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України», Об’єднання підприємств «Укрметалургпром», Всеукраїнське громадське об’єднання «Українська аграрна конфедерація», ГО «Центр енергетичної безпеки України», Асоціація «Свинарі України», Асоціація «Союз птахівників України», Асоціація західноукраїнських забудовників, ГС «Енергетична асоціація «Українська Воднева Рада», МГО «Інститут сталого розвитку», Міжнародна торгова палата, Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія».

Залишити відповідь

Next Post

Ухвалено національну ціль з енергоефективності відповідно до європейських директив

Чт Лип 18 , 2019
Ухвалено рішення Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку щодо схвалення національної цілі України з енергоефективності на період до 2020 року.