Ухвалено національну ціль з енергоефективності відповідно до європейських директив

 25 Квітня, 2024

Ухвалено рішення Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку щодо схвалення національної цілі України з енергоефективності на період до 2020 року.

Відповідний проект розпорядження Уряду розроблено в рамках імплементації статті 3 Директиви 2012/27/EU про енергоефективність.

Як відомо, кожна країна Енергетичного Співтовариства має визначити свою межу енергоспоживання та впроваджувати політику для її досягнення.

Так, із залученням українських та міжнародних експертів, фахівців Секретаріату Енергетичного Співтовариства розраховано внесок України, яка є найбільшою серед усіх країн Співтовариства.

В основі розрахунків полягає загальний підхід Директиви, а саме – скорочення кінцевого споживання енергії на 20% у 2020 р. відносно базового сценарію.

Так, проектом акта визначено такі показники:

  • первинне споживання енергії має не перевищувати  101 316 тис. тонн нафтового еквівалента у 2020 році;
  • кінцеве споживання енергії має не перевищувати  55 507 тис. тонн нафтового еквівалента у 2020 році.

Запропоновані показники узгоджуються із іншими стратегічними документами у цій сфері, зокрема із новою Енергетичною стратегією України на період до 2035 року та чинним Національним планом дій з енергоефективності на період до 2020 року.

«Прийняття цього рішення є важливим кроком для здійснення прогнозованої державної політики в сфері енергоефективності та досягнення енергетичної незалежності України», – зазначив Сергій Савчук, голова Держенергоефективності.

Нагадуємо, що наразі при Держенергоефективності створено робочу групу із напрацювання нового національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року.

Також за підтримки проекту EU4Energy Governance розпочинається розробка довгострокової стратегії реновації будівель (вимога статті 4 Директиви 2012/27/EU про енергоефективність).

Джерело: saee.gov.ua

Залишити відповідь

Next Post

Досвід енергоменеджменту на Новооржицькому цукровому заводі

Пт Лип 19 , 2019
На Новооржицькому цукровому заводі заощадили більше 7% на енергоресурсах завдяки навчанню персоналу і оптимізації процесів.