Використання біогазу допоможе знизити викид СО2 і поліпшити екологію

 3 Серпня, 2021

В результаті серйозних кліматичних змін світу загрожує ймовірна загибель. Ключем до порятунку стане широке використання біогазу замість природного.

Про це йдеться в доповіді Всесвітньої біогазових Асоціації (WBA). Зростання світового ринку біогазу дозволить на 13% скоротити шкідливі викиди СО2 і частково закрити потребу країн світу в природному газі. Біогаз – це “ключ” до запобігання кліматичним змінам.

За даними звіту WBA, у виробництві біогазу закладений потенціал скорочення викидів вуглекислого газу на 3,3 – 4,4 млн тонн на рік. Ці цифри порівнянні з 10-13% світового обсягу викидів СО2.

У звіті наводяться показники працюючих сьогодні біогазових потужностей (близько 50 млн мікроферментеров, 132 тис. малих, середніх і великих біогазових комплексів і 700 установок з переробки біогазу), які за підрахунками Асоціації виробляють близько 87 ТВт/год електроенергії. Це становить лише 1,6% -2,2% потенціалу вироблення електроенергії світової біогазової промисловості. Що говорить про колосальний потенціал зростання біогазового напрямку в світі.

Обсяг біогазової генерації може становити до 14 000 ТВт/год на рік, виходячи з сировини, що є в світі сьогодні. Це відповідає 23-32% світового споживання вугілля.

У світі щорічно втрачається 1,6 мільярда тонн продовольства, з яких можна було б виробляти електроенергію на біогазових установках. 1,3 млрд тонн з них є їстівними і 0,3 млрд тонн – неїстівними. При цьому тільки менш ніж 2% неїстівних харчових продуктів зараз використовуються для виробництва біогазу. Це означає, що світ на цьому недоотримує до 1100 КВт/год електроенергії і тепла на рік.

Якби весь наявний в світі гній від існуючого тваринництва і птахівництва переробляли на біогазових станціях, то обсяг виробленої електроенергії міг би сягнути 3 800 ТВт*год енергії в глобальному масштабі, стверджується в доповіді. У разі ж його збагачення до біометана, цього вистачило б для задоволення попиту на природний газ Китаю і Індії разом узятих.

Згідно зі звітом, стабільно одержувані супутні продукти від вирощування таких сільськогосподарських культур, як рис, пшениця, кукурудза, жито, ячмінь, овес, рапс, цукровий буряк і цукровий очерет, можуть генерувати до 3 920 ТВт/год енергії. У перерахунку на біометан це може задовольнити сукупне споживання природного газу Японії і Китаю.

У доповіді також говориться про те, що якби всі наявні світові стічні води оброблялися біогазовими установками, можна було б отримати до 300 ТВт/год енергії.

А перетворення в біометан задовольнило б потреби в природному газі країни розміром з Україну.

Джерело: Renewable Energy Magazine, https://www.obozrevatel.com

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

IIV Legal Energy Forum

Чт Вер 26 , 2019
Своїм поглядом на актуальні проблеми і перспективи української енергетики в цілому поділяться учасники IV Legal Energy Forum, який відбудеться 13 листопада 2019 року в м. Києві.