Асоціація енергоаудиторів презентували систему сертифікації для енергоаудиту підприємств

 3 Серпня, 2021

10 жовтня у Києві відбулась презентація системи сертифікації для енергоаудиторів, які мають намір проводити енергетичні аудити промислових підприємств.

Захід організований Асоціацією енергоаудиторів України та відбувся у форматі круглого столу на якому були присутні представники профільних ЦОВВ, банків, що фінансують проекти з енергоефективності та практикуючі енергоаудитори.

Головні темами заходу стали: механізм державної підтримки енергоефективності на підприємствах (що зараз розроблюється), роль і місце енергоаудиту в роботі фонду та проект системи сертифікації енергоаудиторів.

«Всі намагання законодавчо зробити енергоаудит обов’язковим для підприємств не мали результатів. Особисто я також не розумію, як держава може змушувати приватні підприємства проводити енергоаудити. Для підприємств енергоаудит – є добровільним інструментом підвищення енергоефективності, а відповідно і його конкурентоспроможності. Тому обов’язковий енергоаудит має бути там, де будуть державні кошти, спрямовані на підтримку енергоефективності»,- зазначив Андрій Цибулько, голова правління Асоціації енергоаудиторів України.

Тамара Буренко, заступник директора департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності представила учасникам основні засади функціонування державного фонду, що буде компенсувати підприємствам частину вартості проекту з енергоефективності. Безпосередньо, Фонд передбачає реалізацію наступних кроків:

1. Надання банками-партнерами кредиту на енергоефективні (ЕЕ) заходи;
2. Реалізація ЕЕ заходів;
3. Надання 80% від суми компенсації;
4. Проведення енергоаудиту;
5. Надання до 20% суми компенсації;
6. Моніторинг та оцінка енергоефективності.

Для здійснення якісного енергоаудиту на заході було запропоновано реалізувати систему сертифікації для енергоаудиторів, які мають намір проводити енергетичні аудити промислових підприємств.

Сергій Машкара, член правління Асоціації енергоаудиторів презентував принципи даної системи сертифікації енергоаудиторів для підприємств (Рис. «Пропонована система сертифікації»).

Пан Сергій підкреслив, що даний інструмент дозволить вирішити питання некомпетентності енергоаудиторів, а в разі спірних ситуацій з замовником галузева асоціація виступатиме незалежним арбітром.

Завершальним етапом круглого столу стала дискусійна панель на якій всі учасники заходу висловили свої думки, щодо представленого механізму, та отримали відповіді на питання щодо деталей впровадження та функціонування державного фонду підтримки енергоефективності на підприємствах, а також запропонованої системи сертифікації енергоаудиторів підприємств.


Джерело: https://aea.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Українські підприємства, які вражають енергоефективністю: відео

Ср Жов 16 , 2019
Вже кілька років різні світові компанії навчають українців, як зменшити використання природних джерел енергії і перейти на альтернативу, і збільшити енергоефективність.