Енергоефективну поведінку стимулюватиме ціна ресурсу та податки на екстерналії, а не зайві регуляції

 3 Серпня, 2021

Кабінет Міністрів України, у середу 23 жовтня, на засіданні скасував застарілу постанову від 15 липня 1997 року N 786 “Про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві”, якою держава визначала нормативи для кожного підприємства та здійснювала контроль, що призводило до корупції та не заохочувало підприємства впроваджувати енергоефективні заходи.

Відтепер, енергоефективну поведінку підприємств буде стимулювати ціна ресурсу та податки на екстерналії, що пов’язані із необхідністю зменшувати негативний вплив на довкілля та виконувати кліматичні зобов’язання.

На заміну цієї постанови найближчим чином спільно з Мінрегіоном буде імплементовано 27 євродиректив про енергоефективність, які замінять радянське нормування на європейське регулювання у цій сфері.

Крім того, відміна цієї постанови має позитивно вплинути на позиції України в рейтингу Doing Business.

Джерело: http://mpe.kmu.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Брифінг «ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ-2019: як час реформ вплине на екологізацію підприємств в Україні»

Чт Жов 24 , 2019
На брифінгу розповімо, що стимулює екологічні зміни в Україні, які головні перепони в екологізації виробництв, а також про кращі реалізовані у 2019 році зелені проекти промисловими підприємствами, про те, як це позначається на стані довкілля.