Енергоефективну поведінку стимулюватиме ціна ресурсу та податки на екстерналії, а не зайві регуляції

 23 Травня, 2024

Кабінет Міністрів України, у середу 23 жовтня, на засіданні скасував застарілу постанову від 15 липня 1997 року N 786 “Про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві”, якою держава визначала нормативи для кожного підприємства та здійснювала контроль, що призводило до корупції та не заохочувало підприємства впроваджувати енергоефективні заходи.

Відтепер, енергоефективну поведінку підприємств буде стимулювати ціна ресурсу та податки на екстерналії, що пов’язані із необхідністю зменшувати негативний вплив на довкілля та виконувати кліматичні зобов’язання.

На заміну цієї постанови найближчим чином спільно з Мінрегіоном буде імплементовано 27 євродиректив про енергоефективність, які замінять радянське нормування на європейське регулювання у цій сфері.

Крім того, відміна цієї постанови має позитивно вплинути на позиції України в рейтингу Doing Business.

Джерело: http://mpe.kmu.gov.ua

Залишити відповідь

Next Post

Як заробляти на утилізації викидів вуглекислого газу: канадський стартап

Пт Лис 1 , 2019
Боротьба з проблемами зміни клімату вимагає термінових заходів зі скорочення кількості вуглекислого газу. Це складне завдання, яке не має миттєвого вирішення, тому методи, засновані на отриманні двоокису вуглецю з атмосфери, привертають підвищену увагу вчених.