Оржель розповів про засади нової енергетичної стратегії

 3 Серпня, 2021

Міненергодовкілля перегляне енергетичну стратегію з огляду на об’єднання екологічного та енергетичного відомств

У новій енергетичній стратегії України буде закладена логіка розвитку у розрізі й енергетики, і екологічних питань. Про це під час Київського економічного форуму повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

“Що важливо: міністерство є новим, ми закладаємо нову логіку розвитку зважаючи на об’єднання енергетики та екології… З цієї логіки ми маємо переписати стратегію. У нас є заступник міністра, який відповідатиме за концепцію та написання стратегії. У концепції буде закладено, що у кожній енергетичні одиниці буде закладена вуглецева вартість виробництва енергії. Думаю, ми скоро проголосуємо відповідний законопроект”, — сказав Оржель.

На його думку, у новому документі мають бути об’єднані поняття енергетичної безпеки та екологічної безпеки.

“Якщо ми говоримо по енергетичну безпеку та незалежність, то треба казати і про екологічну безпеку. Якщо говорити про енергетичну безпеку, у новій програмі уряду закладені три елементи, які будуть покладені у нову стратегію”, — розповів міністр.

Зокрема, уряд продовжить диверсифікацію постачання енергетичних ресурсів, нарощуватиме видобуток газу та розвиватиме газову енергогенерацію з огляду на її екологічність, а також приділить увагу розвитку “зеленої” генерації. Водночас, за його словами, у стратегію закладається продовження строку експлуатації ядерної енергетики.

“Нова стратегія буле не тільки на папері, вона буде динамічною”, — додав Оржель.

Джерело: https://ua-energy.org/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Змін клімату вдасться уникнути, якщо виловлювання СО2 з атмосфери стане прибутковим – вчені

Пн Лис 11 , 2019
Дослідження задають напрямок, у якому мають рухатися уряди країн