В Раді пропонують в 4 рази збільшити податок на викиди

 3 Серпня, 2021

Депутати вважають, що цей крок збільшить надходження до бюджету

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №2367 щодо збільшення ставок екологічного податку в чотири рази. Відповідна інформацію опублікована на сайті парламенту.

Депутати пропонують в чотири рази підняти ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Автори звертають увагу, що востаннє ставки піднімали в 2017 році — на 11,7%. Ставка екологічного податку в Україні становить приблизно 0,3%, тоді як в країнах ЄС середня ставка ще в 2010 році становила 2,4% (найвища в Данії —  5,7%, найнижчі – Іспанія (1,6%), Литва (1,7%), Румунія (1,8%) і Латвія (1,9%)).

Депутати очікують, що нове підвищення ставок збільшить надходження до бюджету в чотири рази — з 3,5 млрд грн до 14 млрд грн.

Разом з тим, автори визнають, що фактично екологічний податок сплачують не підприємства, а споживачі. Оскільки податок закладається в ціну продукції і переноситься на кінцевого споживача. Тобто податок “не вирішує завдання держави по дестимулюванню шкідливої діяльності підприємств”.

Для порівняння, в європейських країнах екологічні податки допомагають знизити забруднення навколишнього середовища та збільшити виробництво екологічно чистої продукції.

Джерело: https://ua-energy.org/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Оржель розповів про засади нової енергетичної стратегії

Пт Лис 8 , 2019
Міненергодовкілля перегляне енергетичну стратегію з огляду на об’єднання екологічного та енергетичного відомств