Як стати енергоефективним та конкурентоздатним: рецепт для виробників неметалевих будівельних матеріалів

 1 Червня, 2023

Проєкт GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» за підтримки Мінекономіки та Держенергоефективності презентував брошуру із рекомендаціями щодо підвищення енергоефективності підприємств галузі неметалевих будівельних матеріалів. Брошуру підготовлено за результатами 7 енергоаудитів, проведених на українських підприємствах.

Ця галузь – важлива складова економіки. Від її ефективного розвитку залежить і сфера енергоефективності. Якісні матеріали та обладнання необхідні для  комплексної термомодернізації будинків. Інноваційні рішення потрібні і для розвитку нової сфери – будівництва будівель із близьким до нульового рівнем енергоспоживання.

Для підвищення конкурентоздатності підприємств необхідне впровадження інноваційних технологій та заходів з енергоефективності.

Так, за результатами енергоаудитів підготовлено наступні висновки:

  • На виробничі процеси припадає 84,1 % спожитої енергії, ще близько 3,5 % використовують системи опалення та підігріву води, а решта 12,4 % — втрати.
  • Галузь виробництва неметалевих будівельних матеріалів значною мірою залежить від постачання природного газу, а також від постачання електроенергії.
  • При виготовленні неметалевих будівельних матеріалів значна частка електроенергії споживається у процесах підготовки сумішей — 43,6 %,
  • Природний газ переважно використовується технологічним обладнанням (печі, сушильні камери тощо), а також на процеси опалення та гарячого водопостачання.
  • Близько 80% енергозаощадження від усієї загальної економії можна досягнути завдяки заходам з енергоефективності з періодом окупності до 2 років.

Перелік типових заходів з енергоефективності, рекомендованих підприємствам галузі неметалевих будівельних матеріалів, дізнавайтеся у брошурі за посиланням: https://saee.gov.ua/sites/default/files/Construction_Materials_UA.pdf

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Next Post

Енергоефективність у промисловому секторі - один з інструментів не лише декарбонізації економіки, а й підвищення її конкурентоздатності

Пт Лип 2 , 2021
На цьому наголосив Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності, під час виступу на круглому столі, ініційованому УСПП «Енергоефективність у промисловості в контексті сталого розвитку».