Як стати енергоефективним та конкурентоздатним: рецепт для виробників неметалевих будівельних матеріалів

 22 Липня, 2024

Проєкт GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» за підтримки Мінекономіки та Держенергоефективності презентував брошуру із рекомендаціями щодо підвищення енергоефективності підприємств галузі неметалевих будівельних матеріалів. Брошуру підготовлено за результатами 7 енергоаудитів, проведених на українських підприємствах.

Ця галузь – важлива складова економіки. Від її ефективного розвитку залежить і сфера енергоефективності. Якісні матеріали та обладнання необхідні для  комплексної термомодернізації будинків. Інноваційні рішення потрібні і для розвитку нової сфери – будівництва будівель із близьким до нульового рівнем енергоспоживання.

Для підвищення конкурентоздатності підприємств необхідне впровадження інноваційних технологій та заходів з енергоефективності.

Так, за результатами енергоаудитів підготовлено наступні висновки:

  • На виробничі процеси припадає 84,1 % спожитої енергії, ще близько 3,5 % використовують системи опалення та підігріву води, а решта 12,4 % — втрати.
  • Галузь виробництва неметалевих будівельних матеріалів значною мірою залежить від постачання природного газу, а також від постачання електроенергії.
  • При виготовленні неметалевих будівельних матеріалів значна частка електроенергії споживається у процесах підготовки сумішей — 43,6 %,
  • Природний газ переважно використовується технологічним обладнанням (печі, сушильні камери тощо), а також на процеси опалення та гарячого водопостачання.
  • Близько 80% енергозаощадження від усієї загальної економії можна досягнути завдяки заходам з енергоефективності з періодом окупності до 2 років.

Перелік типових заходів з енергоефективності, рекомендованих підприємствам галузі неметалевих будівельних матеріалів, дізнавайтеся у брошурі за посиланням: https://saee.gov.ua/sites/default/files/Construction_Materials_UA.pdf

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Next Post

Енергоефективність у промисловому секторі - один з інструментів не лише декарбонізації економіки, а й підвищення її конкурентоздатності

Пт Лип 2 , 2021
На цьому наголосив Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності, під час виступу на круглому столі, ініційованому УСПП «Енергоефективність у промисловості в контексті сталого розвитку».