У Фонді гарантування позик промислові підприємства можуть отримати до 150 тис. доларів кредиту на енергоефективні проєкти без застави

 22 Липня, 2024

Фонд гарантування позик для промислових підприємств та додаткова програма їхньої підтримки – ключові питання, які обговорили під час наради в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та представники Укргазбанку і Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE.

«Фонд гарантування позик – важливий інструмент підтримки промисловців, які усвідомлюють потребу у зменшенні енерговитрат та планують підвищити свою конкурентоздатність», – прокоментував К.Гура та додав про важливість роз’яснювальної роботи щодо переваг енергоефективних проєктів на підприємствах.

Як відомо, у Фонді гарантування позик підприємства можуть залучати кредити на впровадження системи енергоменеджменту та енергоефективні проєкти без застави та під нижчі відсотки.

Фонд створено партнером Агентства – UNIDO та Укргазбанком.

Основні умови:

  1. Сума кредиту, валюта: гривня, євро, долар США в еквіваленті до 150 тис. доларів;
  2. Термін кредитування: до 18 місяців;
  3. Власний внесок та застава: не вимагається;

Відсоткова ставка:

  1. для кредитів в гривні від 8,43% річних;
  2. для кредитів в доларах США від 2,95% річних;
  3. для кредитів в євро від 2,43% річних.

Окрім цього, запущено додаткову програму підтримки впровадження систем енергоменеджменту. Програма включає:

  1. 3-денний тренінг щодо сучасної методології вимірювання, моніторингу, визначення результативних показників та базових ліній енергоспоживання;
  2. 2-денний тренінг з впровадження СЕнМ-ISO 50001: 2018;
  3. 40 годин технічної підтримки від провідних міжнародних експертів UNIDO з СЕнМ – ISO 50001 або 2 000 доларів грошової компенсації.

Тож, підприємства мають унікальну нагоду скористатися програмами підтримки та вигідно впровадити системи енергоменеджменту та енергоефективні проєкти, які дадуть економію витрат на енергоресурси.

Більш детальну інформацію можна дізнатися за посиланням: http://www.ukriee.org.ua/uk/2021/programa-pidtrimki-vprovadzhennya-sen

Next Post

Україна та Грузія започаткували співпрацю у сфері енергоефективності та «зеленій» енергетиці

Пн Сер 9 , 2021
Держенергоефективності та Міністерство економіки та сталого розвитку Грузії уклали Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.