Україна та Грузія започаткували співпрацю у сфері енергоефективності та «зеленій» енергетиці

 25 Квітня, 2024

Держенергоефективності та Міністерство економіки та сталого розвитку Грузії уклали Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.

Домовленості співпрацювати своїми підписами закріпили в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та заступник Міністра економіки та сталого розвитку Грузії Давід Твалабеішвілі. Церемонія підписання відбулася у рамках офіційного візиту керівника Держенергоефективності до Грузії.

Під час перемовин Костянтин Гура висловив глибоку повагу та надію на початок вигідного співробітництва в енергетичному секторі: «Обидві країни докладають зусиль для розвитку «зеленої» енергетики, декарбонізації економіки, а партнерство відкриє додаткові горизонти для спільних цілей».

На переконання Костянтина Гури, партнерство має стати новим етапом у розвитку зовнішньоекономічних відносин та формуванні ефективної політики розвитку «чистої», енергоефективної, низьковуглецевої економіки в обох країнах.

У рамках укладеного Меморандуму сторони планують визначати можливості для реалізації спільних проєктів у сфері енергоефективності та «зеленої» енергетики, а також обмінюватися досвідом, передовими практиками та механізмами впровадження проєктів у зазначених сферах.

«Україна має колосальний потенціал для розвитку як сфери енергоефективності, так і «зеленої» енергетики. За останні 7 років відбувся значний прогрес – впроваджено проєктів на суму близько 7,8 млрд євро інвестицій», – нагадав К.Гура

Для забезпечення подальшого збалансованого розвитку енергетики ведеться робота над новим Національним планом дій з відновлюваної енергетики до 2030 року. Також набули юридичної сили зелені облігації. Оновлюється Інвестиційна карта UAMAP із понад 220-ма потенційними проєктами на суму 5 млрд євро. Ведеться робота над новим Фондом зелених інвестицій. Ініціатив чимало, адже головна ціль – декарбонізація та сталий розвиток. І Грузія може стати надійним союзником України у цьому напрямі.

У рамках візиту Костянтин Гура також провів переговори із Послом України в Грузії Ігорем Долговим та висловив йому вдячність за всебічну допомогу та сприяння у започаткуванні ефективного діалогу з Грузією.